تعمیرات

معرفی توانمندی های بخش تعمیرات مهرسام صنعت

این بخش با بهره گیری از کارشناسان مجرب و تجهیزات حرفه ای امکان تعمیرات کلیه محصولات ارائه شده توسط مهرسام صنعت را دارا می باشد.

 

از جمله توانمندی های این بخش:

➖تعمیر کامل بردهای الکترونیکی چند لایه
➖تعویض انواع CPU
➖تعمیر مدارهای قدرت و الکترونیک قدرت
➖تعمیر تجهیزاتی که نفوذ مایعات و رطوبت به آنها صدمه زده است
➖تعویض انواع LCD و کیت تاچ

 

مزیتها:

➖تعمیر یا تعویض تجهیزات شامل گارانتی بدون هزینه
➖هزینه تعمیرات مقرون بصرفه جهت تجهیزات بدون گارانتی
➖انجام تعمیرات در زمان کوتاه
➖اطلاع رسانی مکانیزه از طریق پیامک جهت مراحل تعمیرات
➖گارانتی کلیه تعمیرات انجام شده

 

واحد تعمیرات مهرسام صنعت در راستای ارائه خدمات فنی و مهندسی به مشتریان خود در زمینه ی عیب و تعمیرات و تامین قطعات داخلی , بخشی از کارگاه فنی خود را به تجهیزات , تعمیرات , تست اولیه و ثانویه درایورهای الکتریکی AC و Dc , ساخت استارترها  , سروو موتور های AC , HMI و PLC اختصاص داده است.

حتی اگر شما یک تکنسین و یا یک مهندس نباشید، می توانید عیب یابی برد الکترونیکی را حتی با بررسی چشمی نیز انجام دهید. برخی از مشکلات برد مدار چاپی واضح است. چه در یک کامپیوتر، سیستم سینمای خانگی یا سایر ابزار تکنولوژیکی. برخی مشکلات ساده و معمول می‌تواند باعث شود بُرد مدار چاپی به خوبی کار نکند. بررسی کامل چشمی هر مشکل در برد می‌تواند شما را از رفتن به یک تعمیرگاه یا هزینه مالی غیر ضروری، نجات دهد. از نگاه کردن نترسید. فقط مطمئن باشید که دستگاه شما خاموش است تا هیچ ضربه‌ای نخورید.

 

هشت مرحله مهم برای عیب یابی کردن مدارهای الکترونیکی

 

۱-در مرحله از عیب یابی برد الکترونیکی باید کاور را از تجهیزات بردارید. اکثر کاورهای کامپیوتر یا موبایل با چهار پیچ نگه داشته شده‌اند. دو تا در هر طرف و نزدیک قسمت پایین. پیچ‌ها را با پیچ‌گوشتی باز کنید و آنها را کنار بگذارید. کاور را بردارید.

 

عیب یابی برد الکترونیک را میتوان در بعضی موارد با بررسی چشمی انجام داد.

 

۲-چک کنید که آیا تمام بردهای مدار (CB) محکم وصل هستند یا خیر. شما ممکن است یکی از آنها را داشته باشید، اما اگر بیشتر بود، همه را بررسی کنید. بسیاری از CBها اتصالات چندپینی لبه‌ای دارند. کسانی که تجربه در این زمینه دارند یا دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی را گذرانده اند به خوبی می دانند که کوچکترین حرکتی ممکن است باعث ضعف در کارکرد آنها شود. کارت‌ها را به آرامی به سمت اسلات‌های اتصال خودشان فشار دهید تا مطمئن شوید که همه آنها به طور کامل وصل شده‌اند.

 

۳-در این مرحله از عیب یابی برد الکترونیکی باید قطعات تک اتصال (پلاگین) را بررسی کنید. برخی تراشه‌ها، ” daughter boards ” یا بُردهای ” piggy back” در سوکت خودشان جا زده می‌شوند، و می‌توانند اتصال ضعیفی داشته باشند. آنها را بیرون بکشید و از نظر کثیفی و خوردگی پین‌ها بررسی کنید، سپس مجددا آنها را به آرامی در جایشان قرار داده و فشار دهید تا به درستی در جایشان قرار بگیرند. این پین‌ها در صورت تمیز بودن و نداشتن خوردگی باید براق و روشن باشند.

 

تراشه‌ها باید در سوکت خودشان به درستی جا زده شوند.
و پین ها را از نظر کثیفی و خوردگی پین‌ها بررسی کنید.

 

۴-در همه جای بُرد به دنبال آب یا اشیای خارجی بگردید. گاهی اوقات یک خرده کاغذ در برد می‌افتد که می‌تواند کارکرد آنرا متوقف کند.

 

در همه جای برد به دنبال آب یا اشیای خارجی بگردید.

 

۵-اتصالات سیمی ثانویه را بررسی کنید. بردهای daughter و piggy-back ممکن است یک کابل اتصال داشته باشند که فقط فشار وارد می‌کند. برخی از اینها ممکن است در اثر حرکت ضعیف شوند. آنها را بیرون بکشید، از لحاظ پوسیدگی یا خوردگی بررسی کنید و سپس آنها را جایگزین کنید تا مطمئن شوید که به شکل امن جا زده شده‌اند.

 

۶-به دنبال قطعات سیاه یا ذوب شده یا شکسته شده در مسیرهای مدار چاپی و یا خطوط فلزی کوچک که اجزا را در دو سمت مدار چاپی بهم متصل می‌کند، بگردید. اجزا ممکن است بسوزند و در این صورت ممکن است دود کنند. همچنین به دنبال اجزای متورم شده یا رنگ پریده باشید.

 

۷-به دنبال مسیرهای شکسته شده در قطعات بگردید. برخی از اجزا دارای سیم‌های کوچکی هستند که در کنار بُرد یا سایر اجزا می‌توانند به راحتی شکسته شوند. قطعات بزرگتر را به آرامی تکان دهید و ببینید آیا سیم‌ها شکسته شده‌اند.

 

۸-برای عیب یابی برد الکترونیکی و رفع خرابی آن باید به دنبال تَرَک‌ها در مدار باشید. یک تَرَک مویی ممکن است بیش از حد مخرب نباشد اما می‌تواند برخی علائم شکستگی مسیر مدار را داشته باشد.